نکات مهم در مورد هایلایتر صورت

عکس مقاله

نکات مهم در مورد هایلایتر صورت

هایلایتر  در واقع وسیله ایست برای بیشتر دیده شدن قسمت هایی از میکاپ صورت . این وسیله ابزاری برای جذاب تر شدن میکاپ صورت می باشد و به وسیله آن میکاپ صورت بی عیب تر دیده می شود.

هایلایتر صورت چیست؟

به طور کلی استفاده از هایلایترها به داشتن یک میکاپ بی‌نقص و جذاب کمک شایانی خواهد کرد. نکته اساسی در مورد هایلاتر انتخاب  مناسب بر اساس رنگ پوست می باشد. این وسیله بر خلاف سایر اقلام آرایشی باعث جوش صورت نمی گردد . ولی مانند هر محصول دیگر می بایست بعد از چند ساعت از روی پوست صورت کامل پاک گردد. این محصولات می‌توانند به عنوان مکمل‌های آرایش، صورت شما را بی‌عیب، جوان و اسرارآمیز نشان دهند. اما برای استفاده از آن‌ها باید چند نکته مهم را رعایت کنید.

روش استفاده از هایلایتر

در یک میکاپ روزانه معمولی و ساده به روش معمول از هایلاتر استفاده کنید. یعنی روی استخوان گونه را به صورت خطی از روی گونه تا انتهای گونه هایلایت کنید. برای بهتر دیده شدن  می‌توانید مقداری از آن را روی تیغه یا نوک بینی استفاده کنید. اما در میکاپ های جدیدتر قضیه متفاوت می باشد. ابتدا با یک هایلایتر سفید ناحیه پایین‌تر از گونه را برجسته کنید. دقت کنید که هایلایتر سفید فقط کمی از ناحیه گونه‌ها پایین‌تر باشد. سپس با نوع طلایی، مسی یا رزگلد ناحیه بالای هایلایت قبلی را برجسته کنید. این کار باعث عمیق تر دیده شدن آرایش شما می گردد. در فصول گرم سال می‌توانید به جای استفاده از هایلایتر‌های مکمل از روغن اسطوخودوس استفاده کنید.

کدام نواحی صورت می بایست هایلایت گردد؟

برای اینکه بفهمیم هایلایتر ها دقیقا برای کدام نحوای صورت استفاده می گردد، با استفاده از دستتان صورت خود را لمس کنید. نواحی برجسته صورتتان برای هایلایت کردن مناسب می باشد و می بایست از هایلایترها برای درخشان کردن آنها استفاده نمود. از جمله آن نواحی می توان به گونه‌ها، چانه، روی بینی و ناحیه میانی پیشانی اشاره نمود که با هایلایت کردن آنها، میکاپ شما جذاب تر دیده می شود.

انواع هایلایتر صورت

هایلایترها محصولاتی با تنوع بالا  می باشند. که در رنگ ها و جنس و ماهیت های متفاوتی از قبیل  پودر،  مایع یا نیمه‌جامدعرضه می گردند. در ادامه با چندین نوع از آن‌ها آشنا خواهید شد.

هایلایتر مناسب جهت  پوست های مختلط

در پوست مختلط به احتمال زیاد چانه و گونه‌های شما کاملاً خشک است.  در حالی که بینی و پیشانیتان به دلیل چربی زیاد، براق به نظر می‌رسد. بهتر است از یک پرایمر برای ایجاد بافت نرم بر روی نواحی خشک مانند گونه‌هااستفاده نمایید سپس با استفاده از یک هایلایتر مایع گونه‌ها و چانه را درخشان و برجسته کنید. همچنین پیشنهاد می گردد برای تعدیل کردن چربی پیشانی و چانه  از یک مات کننده یا فیکساتور بهره ببرید.

هایلایتر مناسب جهت پوست چرب

هایلایت کردن پوست های چرب معمولا سختر از سایر پوست هاست. مخصوصا هنگامی که ناحیه T یعنی بینی و پیشانی این افراد به طور طبیعی براق باشد. ابتدا پوست خود را جهت پاک نمودن تمامی چربی های اضافه با یک شوینده مناسب شستشو دهید. سپس با استفاده از یک مرطوب کننده عاری از روغن، پوست خود را به طور کامل مرطوب نمایید. در مرحله بعد از یک پرایمر مناسب استفاده نمایید. به طور معمول پرایمر‌های بدون روغن و مات یا پرایمر‌های مایع، بهترین گزینه‌ها برای افراد با پوست چرب هستند. با استفاده از پرایمر می‌توانید بافت یکدستی ایجاد کرده و روزنه‌های پوست را بپوشانید. همچنین کرم پودر‌های مناسب برای پوست‌های چرب بهتر است از انواع کرم پودر‌های جامد و با درصد چربی پایین باشند. بهترین انواع هایلایتر مخصوص پوست‌های چرب، انواع پودری آن هستند، زیرا باعث جذب چربی اضافه پوست می‌شوند. از این گذشته، ماندگاری آن‌ها نیز روی این نوع پوست بالاتر از سایر انواع آن است.

هایلایتر مناسب جهت پوست های خشک

پوست های خشک به طور معمول در افراد، مات دیده می شوند. بهترین پیشنهاد برای این افراد حتی در میکاپ های روزانه ساده استفاده از هایلاتر می باشد. برای حصول نتایج بهتر فرایند زیر پیشنهاد می گردد:ابتدا با استفاده از براق کننده‌ها، پوستتان را کمی مرطوب کنید. سپس با استفاده از یک کرم پودر مایع کل پوست را بپوشانید. اگر پوست شما سفید یا گندمی است، ترجیحاً از کرم پودر‌های با تنالیته صورتی استفاده کنید. مهم‌ترین نکته برای افراد با پوست خشک استفاده از روغن‌ها یا پرایمر‌های مرطوب‌کننده به عنوان زیرساز آرایش است. همچنین استفاده از هایلایتر‌های مایع نتایج مطلوب‌تری به همراه خواهد داشت.

هایلایتر مناسب جهت پوست های خشک تا نرمال

به طور معمول برای این نوع از پوست ها از هایلایتر های مایع استفاده می گردد.  زیرا نتایج مطلوب تری ارائه داده است.

هایلایتر مخصوص پوست های قرمز یا ملتهب

برای پوست های قرمز و ملتهب یا پوست هایی با میزان رنگدانه های قرمز بالا می توان از هایلایتر‌های نقره‌ای و سفید استفاده نمود که نتیجه آن ارائه یک نور سبک به شما می باشد.

برنزر

برنزر انواعی از هایلایتر‌ها هستند که این روز‌ها در سراسر دنیا طرفداران بیشماری پیدا کرده‌اند. که با استفاده از آنها می توان یک تن گرم بر روی صورت ایجاد نمود که طرفداران بسیاری برای خود دارد.