اصول انتخاب رژ لب مناسب

چه رژلبی به من میاد

اصول انتخاب رژ لب مناسب

 

اگر قصد خرید رُژلب دارید و به واسطۀ تنوع محصول و کیفیتی که در بازار وجود دارد، نمی توانید به هر نوع و برند از آنها اعتماد کنید. رُژلب هم مثل بسیاری از محصولات آرایشی دیگر می تواند در هر نوع بسته بندی و طیف قیمتی عرضه شود. اما شما به دنبال رُژلبی هستید که برای خود شما مناسب و دارای بهترین کارایی باشد.

ویونا بیوتی در این پست قصد دارد تا شما را با ویژگی های مناسب یک رُژلب که بتوانید با رضایت خاطر از آن استفاده کنید، آشنا کند. در واقع این که رُژلب را برای چه فصلی از سال و در چه مهمانی و با حضور چه افرادی نیاز دارید، مشخص کنندۀ نوع رُژلبی است که باید تهیه کنید. البته نوع پوست لب شما نیز تا حدود زیادی روی انتخاب‌های شما تأثیرگذار است. هرچند می توانید روی مشاورۀ فروشنده حساب کنید، ولی بهتر است به همراه یک پیش زمینۀ ذهنی به بازار بروید.

 

ویژگی های رُژلب مورد نیاز شما

 

ماندگاری بلند مدت

مهم‌ترین نکته در خرید رُژلب این است که باید رُژلبی را انتخاب کنید که از ماندگاری بالایی برخوردار باشد و در زمان غذا خوردن و نوشیدن مایعات پاک نشود و یا روی دندان ها، پوست صورت، فنجان و لیوانتان اثری از خود باقی نگذارد. رُژلبی هم که روی لب شما پوسته پوسته می شود، حس خوبی برای شما به همراه ندارد. پس اگر قصد حضور در یک مهمانی خانوادگی رسمی یا جلسۀ کاری دارید، حتماً ماندگاری رُژلب را در نظر بگیرید.

 

پخش نشدن رُژلب

رُژلب مناسب برای شما رُژلبی است که بتواند بدون پخش شدن بر روی لب باقی بماند. چون با افزایش سن و ظهور چین و چروک در صورت، احتمال پخش شدگی رُژلب به نواحی اطراف لب ها وجود دارد، لذا اگر رُژلب شما به راحتی بر روی پوست صورت پخش شود، می تواند یک حس مسن بودن از شما در ذهن سایرین ایجاد کند.

 

یکنواختی رنگی رُژلب

راندمان رنگی رُژلب یکی دیگر از شاخص های ارزیابی آن است. رُژلب مرغوب باید به ‌عنوان یک سایۀ کامل رنگی بر روی پوست شما باقی بماند و روی لب شما را کامل و یکنواخت پوشش دهد. اگر مجبور به کشیدن چندین لایه رُژلب بر روی لبانتان هستید، این یعنی مصرف بیش از حد رُژلب.

 

رنگ واقعی رُژلب

گول رنگ نمایش داده شده بر روی جعبۀ بسته بندی رُژلب را نخورید. چون وقتی رُژلب ها روی لب قرار می گیرند، رنگ های دیگری از خودشان نشان می دهند. ولی شما می خواهید بدانید رنگ واقعی رُژلب زمانی که روی لب می نشیند چگونه است. از آنجا که بیشتر مواقع امکان تست رُژلب را ندارید، پس به دنبال تصاویر آنلاین بگردید که نحوۀ ظاهر شدن رنگ رُژلب بر روی پوست لب را نشان می دهند.

 

رژ لب مناسب من

 

حالت روغنی و کرمی

کرمی بودن هم می‌تواند یکی دیگر از ویژگی‌های رُژلب مناسب برای شما باشد. رُژلب ها معمولاً از روغن، رنگدانه (پیگمنت) و موم درست شده اند. یک رُژلب با کیفیت دارای ترکیب متعادل و مناسبی از این سه جزء است که باعث می‌شوند محصول به راحتی بر روی لب پخش شود.

 

هیدراتاسیون

اگر تعادل اجزا در تولید رُژلب به خوبی رعایت شده باشد، از آبرسانی خوبی نیز برخوردار خواهد بود. رُژلب مناسب برای  شما رُژلبی است که پس از استفاده، لب های شما احساس خشکی نکنند و یک حس رطوبت و لطافت داشته باشند.

 

عدم چسبندگی

یکی از ویژگی های رُژلب مناسب برای شما این است که لب های شما احساس چسبندگی نداشته باشند و آزادانه حرکت کنند. اگر به دنبال بافت صاف‌تری در رُژلب هستید، رُژلبی انتخاب کنید که حالت چسبناک دارد. این رُژلب‌ها معمولاً زرق ‌و برق هم دارند.

 

تمدید و استفاده چندباره

طبیعی است که رُژلب در طول روز دچار ساییدگی می شود و باید دوباره از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی های رُژلب مناسب این است که به راحتی قابلیت تکرار داشته و همواره از یک لایه نازک و لطیف برخوردار باشد.

 

بوی خوش

یکی از ویژگی های رُژلب با کیفیت، استشمام بوی خوش از آن است. ضمن این که شما از روی بوی رُژلب می توانید نسبت به معتبر بودن تاریخ انقضای آن نیز اطمینان حاصل کنید. معمولاً اگر رُژلب دارای مواد شیمیایی غیر مجاز باشد، از بوی خوش محروم خواهد بود.

 

احساس خوب

رُژلب خوب رُژلبی است که بر روی لب های شما سفت نشود. اگر می خواهید احساس لطافت و جوانی لب را همواره احساس کنید، رُژلب های مایع و مات خریداری نکنید. رُژلب های کرمی که بافت نرمی دارند، احساس  بهتری به لب های شما می دهند.

 

تناسب رنگ رژلب با رنگ پوست

رُژلب خوب معمولاً با رنگ پوست هماهنگی دارد. لذا سعی کنید رُژلب متناسب با رنگ پوست خودتان را از بین تصاویر موجود در فروشگاه های آنلاین انتخاب کنید. برای این کار باید به رنگ و جنس پوست صورتتان توجه کنید:

برای پوست نسبتاً تیره، بهتر است از رُژلب‌های رنگ قرمز تیره، بنفش یا گوجه‌ای براق استفاده شود.

برای رنگ پوست روشن، بهتر است از رُژلب های قهوه‌ای روشن و آجری با تم صورتی استفاده شود.

برای رنگ پوست گرم، رُژلب‌هایی با پایه رنگ نارنجی خریداری کنید.

و خانم هایی که حالت پوستی سرد و روشنی دارند، بهتر است از رُژلب هایی که نسبتاً پایه رنگی تیره دارند استفاده کنند.

 

رُژلب مایع

بسیاری از خانم ها  رُژلب مایع را ترجیح می دهند. چون احساس می کنند کاربرد آسان تر و ظاهر بهتری نسبت به سایر رُژلب ها دارند. این نکته را در نظر داشته باشید که رنگ های بسیار تیره یا بسیار روشن شاید جلوۀ زیبایی به صورت شما ندهند. البته اگر در شرایطی از رُژلب استفاده می‌کنید که امکان تمدید آن وجود نداشته باشد، ما استفاده از رُژلب های مایع را به شما توصیه می کنیم. البته در زمان استفاده از رُژلب های مایع از قلم موی ویژه این کار استفاده کنید.

 

رُژلب ضد آفتاب

بهترین برند‌های رُژلب دارای SPF هستند و از لب در مقابل آسیب‌های نور آفتاب محافظت می‌کنند. بنابراین یکی دیگر از ویژگی های رُژلب مناسب برای شما، داشتن ترکیبات ضد آفتاب است.