آرایش چشم پف دار (نیمه بسته)

عکس مقاله
1 742

 

تعریف چشم پف دار (HOODED) یا نیمه بسته:

چشم پف دار یا نیمه بسته به چشمانی اطلاق می شود که پشت پلک بالایشان پف دارد و عموما دارای پلک هایی افتاده هستند. در این مقاله به آموزش نکات و ترفندهایی خواهیم پرداخت که با به کار گیری آنها در آرایش چشم  پف دار، بتوان چشمانی بزرگتر و زیباتر  داشت.

 

مواد و تجهیزات لازم:

مداد چشم کِرِم رنگ

مداد ابرو نوک تیز مشکی

کانسیلر با رنگ روشن

سایه چشم قهوه ای مات یا بطور کلی تیره (ترجیحا قرمزی نداشته باشد.)

سایه چشم سفید یا کِرِم روشن مات

هایلایتر یا سایه شاینی

اسفنج آرایشی

چند نوع براش آرایشی سر گرد، سر تخت و …

 

آموزش سایه چشم پف دار:

ابتدا با استفاده از یک کانسیلر روشن و یک براش متوسط، شروع به کانسیلر زدن پشت پلک نمائید. با دقت و دقیقا از زیر خط ابرو کانسیلر زده و پشت چشم را بطور کامل بپوشانید. ( کانسیلر موجب روشن تر شدن ناحیه پشت چشم و همچنین تثبیت سایه چشم خواهد شد.)

 

سپس، با استفاده از یک اسفنج آرایشی مرطوب و با دقت کانسیلر را در ناحیه پشت چشم بخوبی پخش کنید تا نهایتا یک لایه نازک و یکنواخت از کانسیلر در ناحیه مورد نظر داشته باشید.

 

 

آرایش چشم

 

 

کانسیلر را تا گوشه های چشم ادامه دهید زیرا هدف ما در این میکاپ روشن تر شدن گوشه های چشم است که منجر به بزرگتر دیده شدن چشم خواهد شد.

 

در این مرحله قبل از هر چیز باید خط کریس چشمتان را مشخص کنید. همان طور که در شکل بالا ملاحظه می کنید، خط کریس خطی است که هنگام باز کردن چشم روی پلک بالا ایجاد می شود.

 

حال که خط کریس را پیدا کرده اید، نوبت استفاده از سایه چشم سفید رنگ یا کِرِمی رنگ است، یک براش مناسب انتخاب کرده و نواحی بالای پلک فوقانی خود بعلاوه گوشه چشمتان را سایه زده و با حرکات دایره ای براش آنرا به خوبی بلِند کنید.

 

در ادامه سایه تیره را برداشته و با یک براش تقریبا سر گرد، از گوشه بیرونی ناحیه بالای خط کریس شروع به سایه زدن کنید و سایه چشم تیره رنگ را با حرکات رفت و برگشتی براش در قسمت بالای خط کریس به سمت گوشه چشم  فِِید کنید. توجه داشته باشید که در این مرحله حتما باید چشمتان باز باشد تا بتوانید با تسلط کامل فقط ناحیه بالای خط کریس را سایه بزنید.

 

سپس باید گوشه چشم و هشتی زیر ابرو را هایلایتر یا سایه شاینی بزنید و  تا حدودی فِید کنید تا چشمتان بزرگتر دیده شود.

 

میکاپ چشم های پف دار

 

سایه زدن پلک پایین:

ابتدا دقیقا ناحیه زیر چشم را کانسیلر بزنید و با اسفنج آرایشی مرطوب به خوبی پخش کنید.  توجه داشته باشید در ناحیه گوشه انتهایی چشم بایستی کانسیلر زیر چشم را با یک براش مناسب به سمت بالا طوری ادامه دهید که انتهای چشم حالت لیفت شده به سمت بالا پیدا کند.

 

سپس، یک براش سر تخت انتخاب کنید، سایه تیره را برداشته و از گوشه انتهایی چشم شروع به سایه زدن کنید و تقریبا تا وسط چشم سایه را امتداد دهید.  حدودا یک پنجم انتهایی پلک پایین را نیز با استفاده از یک سایه تیره تر با همان براش سر تخت سایه زده و انتهای آنرا به سایه پلک بالا متصل کنید و مانند خط چشم مقداری امتداد دهید.

 

توجه داشته باشید در صورتی که در ناحیه زیر چشمتان نیز پف دارید بایستی قبل از شروع میکاپ در این ناحیه از پرایمر استفاده کنید تا پف زیر چشمتان تعدیل شده و میکاپ پایدارتری داشته باشید.

 

کشیدن خط چشم:

ابتدا بن مژه ها را با مداد چشم نوک تیز و خیلی ظریف تیره کنید و سپس در انتهای چشم یک خط چشم کوتاه بکشید طوری که سایه چشم نسبت به خط چشمتان جلوه بیشتری داشته باشد.

 

ریمل زدن:

فقط قسمت های نوک مژه ها را ریمل حجم دهنده و بلند کننده بزنید (به این معنا که ریمل زدن را از ریشه مژه ها شروع نکنید.) و در هنگام ریمل زدن به سمت بیرون چشم ریمل را بکشید تا چشمتان بزرگتر دیده شود.

انتهای مژه ها را زیاد ریمل نزنید زیرا با اینکار پلکتان افتاده تر به نظر خواهد رسید.

 

آرایش ابرو:

ابتدا دقیقا زیر ابرو با استفاده از یک مداد ابرو نوک تیز، یک خط ابرو کشیده و جاهای خالی ابرو را با همان مداد از پایین به بالا پر کنید.  توجه به خواب ابرو داشته باشید که همیشه در جهت خواب ابرو مداد را بکشید.  بینابین کار نیز با یک براش ابرو مناسب ابرو را براش کنید تا جاهای خالی را بهتر دیده و پر کنید.

 

و در پایان آرایش چشم پف دار (نیمه بسته) بهتر است با یک مداد چشم به رنگ کِرِم روشن، قسمت داخل چشم پلک پایین را روشن تر کنید تا به بزرگتر دیده شدن چشمتان کمک بیشتری کرده باشید.

  1. فوق العاده بود واقعا ممنون

امکان درج دیدگاه بیشتر برای این مقاله وجود ندارد.