راهکارهای مفید برای افزایش زیبایی و ماندگاری آرایش بر روی صورت

افزایش ماندگاری آرایش صورت

راهکارهای مفید برای افزایش زیبایی و ماندگاری آرایش بر روی صورت

 

داشتن صورتی زیبا و ظاهری آراسته بخصوص موقع رفتن به مراسمات خاص و یا جشن های عروسی , … بسیار با اهمیت می باشد. از این رو می بایست آرایشی که انجام می شود دارای ثبات خوبی باشد. تیم تخصصی فروشگاه ویونا بیوتی راهکارهای ذیل را برای ماندگاری آرایش توصیه می نماید.

 

کرم مرطوب کننده

استفاده از کرم های با کمترین رنگ توصیه می گردد. بهترین نوع کرم ها برای صورت کرم هایی با رنگ روشن می باشد و همچنین توصیه می گردد از کرم هایی با SPF بالاتر از 15 استفاده گردد. همچنین بهتر است کرمی که استفاده می کنید رنگی نزدیک به رنگ پوستتان را داشته باشد. 

 

ریمل زدن مناسب و درست

ریمل باید تمام سطح مژه را پوشش دهد. در ابتدای کار،  برای  ریمل زدن به مژه‌های پلک بالا، به طور کامل میله ریمل را روی ریشه و پایه مژه هایتان بمالید تا رنگ کافی روی مژه‌ها قرار گیرد. در مرحله بعدی این رنگ را با استفاده از برس ریمل از پایین تا بالای مژه به خوبی بکشید.

هنگام زدن ریمل به مژه‌های پایین، میله ریمل را عمودی نگه داشته و آن را به طرفین راست و چپ حرکت دهید و مراقب باشید که زیر چشمان‌تان را لک نکند. برای مژه های کوتاه دو بار از ریمیل استفاده کنید به این صورت که یک بار زده و صبر کنید تا خشک گردد و سپس بار دوم را بر روی آن بزنید.  ریمیل های سیاه، رنگ زیباتری به چشم ها می دهند. سعی کنید ریمل های کاملا سیاه استفاده کنید.

 

استفاده از کاغذ خشک کن

استفاده از کاغذهای خشک کن برای برداشتن چربی اضافی روی پوست بسیار مناسب است. این کاغذهای خشک کن، یکبار مصرف هستند و در صورت نیاز هر چندبار که بخواهید، می توانید از آنها استفاده کنید چون ضرری برای صورت شما ندارد. 

لازم به ذکر است که از شب قبل می بایست صورت خود را به طور کامل شستشو دهید و از این کاغذها برای برداشتن چربی اضافه روی پوست خود استفاده نمایید. زیر سازی را کامل انجام دهید. می توانید برای زیر سازی از پرایمرها استفاده نمایید. و چین و چروک ها را پر کنید. برای زیر سازی به جای استفاده از انگشت از پدها استفاده نمایید. و توجه داشته باشید که از محصول مناسب با پوستتان استفاده نمایید.

 

به هیچ وجه آرایش را روی آرایش قبل انجام ندهید.

 

استفاده از خط چشم های ژله ای و مایع

به علت خاصیت ضد آبی، این نوع از خط چشم ها روی پوست پخش نمی شوند. این نوع از خط چشم ها برای روزهای گرم مناسب تر هستند . در هوای مرطوب و گرم، این نوع خط چشم جایگزین بسیار مناسبی برای مداد چشم هستند. 

 

از اسپری هیدراته استفاده کنید 

اسپری‌های هیدراته باعث نرم‌تر شدن پوست شده و از  ترک برداشتن، از‌بین رفتن یا باقی‌ماندن آن لا‌به‌لای خط و خطوط صورت پیشگیری می‌کند. این نوع از اسپری ها برای پوست های معمول تا خشک و بخصوص پوست های با چین و چروک بالا بسیار مفید بوده و باعث ثبات بیشتر آرایش می گردد.

 

استفاده از پرایمر

پرایمر یا زیرساز آرایش، یکی از وسایل آرایشی ضروری برای خانم‌هایی است که می‌خواهند آرایشی یکدست و بی‌نقص داشته باشند. پرایمر علاوه بر آرایش، یکی از محصولات مراقبتی پوست است.پرایمر یک محصول با دو کاربرد است. محصولات آرایشی و مراقبتی در کنار هم، ظاهری یک‌دست‌تر و بی‌نقص‌تر در صورت شما ایجاد می‌کنند.

این محصول، هم پوست شما را تازه و شفاف و شاداب می‌کند و هم زیرساز آرایش است و باعث می‌شود که محصولات آرایشی، بهتر روی پوست بخوابد.پرایمر، لایه زیرین آرایش ما را تشکیل می‌دهد و کمک می‌کند که مواد آرایشی، ثابت بمانند و بافتی یکدست داشته باشند.

 

استفاده از کانسیلر

کانسیلرها درواقع کرم‌ پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می‌توانید آنها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید.البته بعضی‌ها می‌گویند بهتر است بعد از کرم‌پودر زدن استفاده شود.

این کانسیلرها به‌ صورت‌های مختلفی وجود دارند؛ یکی به‌صورت Stick یا ماتیکی که استفاده از آن راحت‌تر است، حالت دیگر کرم‌مانند نیمه‌جامد و در نهایت کانسیلرهای مایع کانسیلر معمولا باید یک درجه از رنگ کرم‌ پودر استفاده شده روشن‌تر باشد. اگر خیلی روشن‌تر از کرم‌پودر باشد به جای پوشانندگی لکه‌های تیره را بیشتر نشان خواهد داد .

 

هر چه آرایش کمتر، بهتر

در نهایت توصیه این است که هر چه آرایش شما کمتر و سبک تر باشد، احتمال اینکه بیشتر روی پوست شما بماند نیز بیشتر است. از افراط در زدن کرم پودر خودداری کنید و بدانید که هر چه لایه های بیشتری از کرم پودر روی صورت خود بزنید، سن تان بیشتر نشان داده خواهد شد.