چگونه آرایش را بر روی پوست های خشک حفظ کنیم؟

عکس مقاله

چگونه آرایش را بر روی پوست های خشک حفظ کنیم؟

به طور معمول پوست های خشک آرایش را بر روی خود به طور مناسب نگه نمی دارند. برای برطرف نمودن این مشکل علاوه بر اینکه شما می بایست به پوستتان رسیدگی کنید، می بایست وسایل آرایشی مناسب را برای خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل گردد.

در این مقاله سعی می گردد تا راحل حل هایی برای رفع این مشکلات ارائه شود.

 

استفاده از مایعات و کرم های آرایشی مناسب

برای پوست های خشک می بایست از کرم زیرسازی مایع یا روغن دار استفاده گردد. همچنین برای پوشش بیشتر از مرطوب کننده های رنگ دار استفاده کنید .  توصیه می شود که استفاده مکرر از مرطوب کننده های مناسب را نیز فراموش نکنید.

 

فرمول مناسب برای لبان خود انتخاب کنید

توصیه می شود که برای لب های خشک به جای استفاده از رژ لب های مات و با ماندگاری طولانی از رژ لب های مایع یا یک لایه نازک ماتیک استفاده نمایید تا خشکی لب های شما تشدید نگردد.

 

استفاده از پودر های آرایشی ممنوع

استفاده از پودر های آرایشی برای پوست های خشک به هیچ وجه توصیه نمی شود. مگر در نواحی ماننده پیشانی و بر روی بینی که پوست شفاف دارد.

 

استفاده از جلا دهنده پوست را در دستور کار خود قرار دهید.

به طور معمول آرایش بر روی پوست های خشک بعد از سه ساعت شروع به لایه لایه شدن می کند. این شرایط می تواند نشان دهنده وجود لایه های مرده بر روی پوست صورتتان باشد. شما ابتدا می بایست لایه های مرده را از روی پوستتان برداشته و سپس با یک مرطوب کننده مناسب رطوبت کافی را بر روی پوست خود برسانید.

 

یک شاداب کننده پوست همراه خود داشته باشید.

یک راه بسیار ساده برای شاداب سازی پوست های خشک آب فشانی مکرر آن است. می توانید  در طول روز یک آب فشان کوچک همراه داشته باشید و پوستتان را مرتب آب فشانی کنید. با این کار پوستتان شاداب تر خواهد بود.

 

از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

توجه داشته باشید که پوست های خشک ،چربی خیلی کمی تولید می کنند. برای جبران این کمبود شما می توانید به جای استفاده از لوسیون ها از مرطوب کننده ها استفاده نمایید که حاوی اسید هیلارونیک می باشد و کمبود چربی پوستتان را مرتفع سازد. 

 

زیاد نوشیدن آب را سرلوحه کار خود قرار دهیم

در صورتی که لب ها و پوست شما خشک است،  شاید رژیم غذایی شما نامناسب می باشد. برای کمتر کردن خشکی پوست می توانید رژیم های غذایی با آب بالا استفاده نمایید و یا زیاد آب بنوشید.