روش صحیح خط لب و رژ لب کشیدن

عکس مقاله

روش صحیح خط لب و رژ لب کشیدن

روش صحیح خط لب و رژ لب کشیدن ممکن است در نگاه اول کاری بسیار ساده و پیش پا افتاده به نظر بیاید، ولی برای هر یک از ما بارها و بارها پیش آمده که با یک اشتباه کوچک لبهایمان جلوه ای غیر طبیعی و گاها زشت پیدا کرده است. در این مقاله نکات و ترفند های روش صحیح خط لب و رژ لب کشیدن را آموزش داده ایم که به شما کمک خواهد کرد به راحتی هرچه تمام تر لبهای خود را بدون نقص و به  زیبایی آرایش کنید.

 

تفاوت میکاپ حرفه ای و معمولی لب ها

استفاده از بالم لب

ابتدا برای زیر سازی میکاپ لب ها با استفاده از یک بالم لب بی رنگ مناسب لبهایتان را نرم و مرطوب کنید. با انجام اینکار علاوه بر محافظت از لبهایتان میکاپ لبها راحت تر خواهد شد.

 

کشیدن خط لب

در این مرحله یک مداد لب با رنگ نزدیک به رژ لب مورد نظرتان و یا دقیقا همرنگ با رژ لبتان انتخاب کرده و خوب بتراشید تا نوک آن تیز شده و  امکان رسم خطوط ظریف را به شما بدهد.

با استفاده از مداد لب مذکور طبق مراحلی که در تصویر مشاهده می کنید:

 

آموزش کشیدن خط لب حرفه ای

 

مرحله یک تا سه:  ابتدا یک ضربدر وسط لب بالایی خودتان رسم کنید.

مرحله چهار: یک خط راست دقیقا روی خط لب پایین لبتان بکشید.

مرحله پنج: دقیقا در قسمت وسط علامت ضربدر لب بالا و گوشه لبتان در دو طرف طبق تصویر یک نقطه بگذارید.

مرحله شش: سمت راست و چپ لب بالایتان را از علامت ضربدر تا نقطه ای که وسط علامت ضربدر و گوشه لبتان مشخص کرده اید، دقیقا روی خط لبتان از بالا به پایین مداد لب بکشید. و نیمه دوم لبتان از گوشه لبتان تا نقطه مشخص شده را نیز از پایین به بالا مداد لب بکشید. سپس برای لب  پایینتان  از گوشه راست و چپ لبتان از بالا به پایین خط لب کشیده و به خطی که پایین لبتان کشیده اید وصل کنید.

مرحله هفت و پایانی: حال تمام لبتان را بصورت کامل با مداد لب پر کنید. و در ادامه برای بزرگتر جلوه دادن لب ها دقیقا طبق مراحلی که گفته شده دور لبتان را تا حدی که غیر طبیعی جلوه نکند بزرگتر کنید.

 

نکته:  اگر در حین کار قسمتی از خط لب بیرون زدگی پیدا کرد نگران نباشید، کافیست با یک براش مناسب و با استفاده از کانسیلر، خطوط بیرون زده را گوشه کیری و حذف کرده و در پایان کانسیلر را با بیوتی بلندر یا همان براش فید کنید تا اطراف لبتان سفیدی بیش از حد نداشته باشد.

 

رژ لب زدن

حال زمان زدن رژ لب رسیده و باید آنرا دقیقا در قسمتی از لب که با مداد لب مرز بندی کرده اید استفاده کنید. اگر در زدن رژ لب مخصوصا نقاط مرزی و گوشه ها مشکل دارید نیز میتوانید از براش مخصوص رژ لب برای دقیق تر زدن رژ استفاده کنید.

 

و در نهایت برای آمبره کردن لب ها و انداختن سایه روشن روی لبهایتان میتوانید از یک کانسیلر استفاده کنید و مقدار خیلی کمی از آنرا به قسمت وسط لب پایین بزنید، لب بالا و پایینتان را چندبار به هم بچسبانید و با دستتان کانسیلر را روی لبهایتان فید کنید.

البته آمبره کردن لب ها تا حدودی میکاپتان را زنانه تر کرده و سن را بالا میبرد. پس اگر میخواهید میکاپتان دخترانه تر باشد از آمبره کردن لبها در پایان کار بپرهیزید.

 

نکات تکمیلی روش صحیح خط لب و رژ لب کشیدن:

انتخاب رنگ مناسب مداد لب بسیار مهم است،  اگر مداد لب انتخابی دقیقا همرنگ رژ لبتان و یا در مواردی مقدار بسیار کمی پر رنگ تر از رژ لبتان باشد به خوبی محو شده و جلوه ای برجسته و قلوه ای به لب ها می دهد.

مداد لب کشیدن علاوه بر حجم دهی به لب ها باعث صاف شدن رژ لبتان شده و جلوه بسیار زیبایی به آن می دهد.

هرگز رنگ مداد لبتان را روشن تر از رنگ رژ انتخاب نکنید مگر آنکه بخواهید لبهایتان نازکتر به نظر برسد.

همواره برای زیر سازی آرایش لبهایتان از بالم لب استفاده کنید تا علاوه بر محافظت  از لبهایتان جلوه نهایی میکاپ لبهایتان را بهبود ببخشد.

برای پاک کردن آرایش لبهایتان همواره از یک محلول پاک کننده آرایش مخصوص لب مناسب استفاده کنید تا به پوست حساس لبهایتان آسیبی وارد نشود.